Skip to main content

2020-2022

Pilootprojekt ISTE on Kohtla-Järvel

Kohtla-Järve linnavalitsus sõlmis koostöölepingu MTÜ Tugi- ja Koolituskeskus USALDUS.
SKA pilootprojekti Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses läbiviimiseks Kohtla-Järvel.

Sisuliselt tähendab see kolmanda sektori rehabilitatsiooniteenuse kogemusega organisatsiooni koostööd kohaliku omavalitsusega eesmärgil arendada välja teenusmudel raske, sügava või püsiva psüühilise erivajadusega 16+ vanuses linnaelanike toimetuleku ja ühiskonnaelus osalemise toetamiseks konkreetselt abivajajate individuaalsetele vajadustele kohandatud teenuste osutamise ja arendamisega.

Kutsume Kohtla-Järve linnakodanikke, koole, tervishoiu- ja sotsiaaltöö võrgustiku organisatsioone ning töötajaid märkama võimalikku abivajadust ja võtma ühendust projekti Kohtla-Järve Linnavalitsuse juhtumikorraldajaga: Larissa Meister, tel: 58203640, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Registreerime tugevajavaid osalejaid jooksvalt täituva nimekirja alusel kuni 15. veebruarini 2020 või kuni projektis osalejate maksimumarvu – 40 - täitumiseni.

Kahe aasta jooksul – kuni 2021. aasta lõpuni – arendab, korraldab ja osutab vajalikke teenuseid pilootprojekti raames koostöölepingu alusel MTÜ Tugi- ja Koolituskeskus USALDUS sihtrühmale, kes on vanuses 16 – vanaduspensioni iga.

Pilootprojekti sobiva kandidaadi puhul on täidetud üks järgmistest tingimustest:
a) isik vajab KOV või SKA juhtumikorraldaja hinnangul toimetulekuks ja ühiskonnas osalemiseks või tööturule sisenemiseks toetavaid teenuseid;
b) isik on erihoolekandeteenusel, kuid tema abivajadus on muutunud, näiteks vähenenud vms.;
c) isik ei kasuta veel erihoolekandeteenuseid, kuid on nende järjekorras.

Projektis osalemise korral on vaja isikul valida kas erihoolekande-/ rehabilitatsiooniteenuse või pilootprojekti teenuste vahel – see tähendab, et topelt teenused ei ole lubatud.

Küll aga saab abivajaja pärast pilootprojekti lõppu liituda eelisjärjekorras erihoolekande- või rehabilitatsiooniteenustele.

Pilootprojekt ISTE on Kohtla-Järvel tegevuse lõpetanud august 2022.